Syn Pelego idzie za kraty na prawie 13 lat

Świat
Syn Pelego idzie za kraty na prawie 13 lat
PAP/EPA/Caetano Barreira

Edinho został skazany na 12 lat i 10 miesięcy pozbawienia wolności za handel narkotykami i pranie brudnych pieniędzy. Wyrok zapadł w piątek przed sądem apelacyjnym w Sao Paulo. Sędzia zmniejszył synowi legendarnego piłkarza Pelego karę z 33 lat więzienia, orzeczoną blisko dwa lata temu w sądzie pierwszej instancji.

Adwokat oskarżonego Eugenio Malavasi oświadczył, że jego klient ma zamiar pójść do zakładu karnego "jak tylko decyzja trafi do systemu".

 

To nie są pierwsze problemy z prawem syna słynnego piłkarza. W 1999 roku został skazany na sześć lat więzienia, za to, że jadąc z nadmierną szybkością po ulicach Santosu spowodował śmierć motocyklisty. Wypadek zakwalifikowano jako nieumyślne zabójstwo. Po apelacji został uniewinniony z tego zarzutu.

 

Wcześniej skazany na pół roku

 

Za kratki ponownie trafił w 2005 roku, kiedy policja rozpracowała gang handlarzy narkotyków. Ostatecznie Edinho uniknął surowej kary i spędził w więzieniu tylko sześć miesięcy. Przyznał się jedynie do zażywania narkotyków i zgodził się poddać leczeniu.

 

45-letni Edinho był w przeszłości bramkarzem Santosu, klubu, w którym przez prawie całą karierę grał jego słynny ojciec. W 2015 roku krótko pełnił funkcję trenera drugoligowego wówczas klubu Mogi Mirim.

 

PAP

ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie