Wjechał w przechodniów, jedna osoba nie żyje. Sprawca został postrzelony przez policjantów

Świat
Wjechał w przechodniów, jedna osoba nie żyje. Sprawca został postrzelony przez policjantów
Twitter/Konrad Dmochowski

Samochód wjechał w sobotę w przechodniów na jednym z placów w Heidelbergu, na zachodzie Niemiec. Policjanci postrzelili uzbrojonego w nóż mężczyznę około 150 metrów od miejsca zdarzenia, gdy próbował uciec. Kierujący ranił trzy osoby - jedna z nich zmarła później w szpitalu.

W szpitalu zmarł 73-letni mężczyzna, jedna z trzech osób poszkodowanych przez kierowcę, który w sobotę wjechał samochodem w przechodniów na jednym z placów w Heidelbergu, w zachodnich Niemczech - poinformowała miejscowa policja.

 

Postrzelony przez funkcjonariuszy sprawca, 35-letni Niemiec, trafił do szpitala w stanie ciężkim.

 

Zdaniem policji nic nie wskazuje na razie na terrorystyczne podłoże incydentu. Rzecznik niemieckiej policji poinformował media, że nie należy doszukiwać się islamistycznego kontekstu w sobotnim incydencie.

 

Motywy czynu kierowcy nie są znane. Ciężko ranny sprawca incydentu został przewieziony do szpitala.

 

 

Do zajścia doszło na Placu Bismarcka - miejscu o dużym natężeniu ruchu ze względu na przystanki tramwajowe i autobusowe oraz rozpoczynający się tam deptak z licznymi sklepami.

 

 

Jak pisze agencja informacyjna dpa, ten fragment miasta ciągle jeszcze był w sobotę wieczorem zamknięty dla ruchu. Funkcjonariusze służb bezpieczeństwa badają czarny samochód, którym jechał sprawca.

 

PAP, Reuters, polsatnews.pl

zdr/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie