Chcieli okraść staruszkę. Ich samochód ugrzązł w błocie

Polska
Chcieli okraść staruszkę. Ich samochód ugrzązł w błocie
lubelska.policja.gov.pl

Dwie kobiety weszły do domu 87-letniej mieszkanki gminy Kraśniczyn pod pretekstem zbiórki starych ubrań. Odwracały jej uwagę w kuchni, a towarzyszący im mężczyzna i kobieta w innych pomieszczeniach szukali pieniędzy. 87-latka zorientowała się, że to złodzieje. Zaczęła wzywać pomoc. Spłoszeni oszuści rzucili się do ucieczki, ale ich samochód ugrzązł w błocie, tuż obok domu kobiety.

87-letnia kobieta już wcześniej była okradziona w podobny sposób. Tym razem w porę zorientowała się, że coś jest nie tak. Oszustki najpierw poprosiły o stare ubrania, a później o cukier i wodę. Zasłaniały też kocem wyjście z kuchni, w której rozmawiały z właścicielką mieszkania.

 

Złapani na gorącym uczynku

 

Po tym jak starsza kobieta zaczęła wołać o pomoc, złodzieje wybiegli z domu. Usiłowali odjechać, jednak ich samochód ugrzązł w błocie na podwórzu. Po chwili cała czwórka wpadła w ręce policjantów z Krasnegostawu.


Zatrzymani to mieszkańcy Kalisza i okolic. Usłyszeli już zarzuty usiłowania kradzieży. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto policjanci sprawdzą, czy nie dopuścili się podobnych innych przestępstw.

 

lubelska.policja.gov.pl

mta/ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie