Założyli policyjne mundury. Spełnione marzenia niepełnosprawnych 21-latków

Polska

Dawid i Patryk, dwaj niepełnosprawni 21-latkowie z Bielska-Białej, marzyli o tym by zostać policjantami. Ich marzenia są odległe ze względu na niepełnosprawność, ale w czwartek choć przez chwilę mogli poczuć się jak prawdziwi stróże prawa. Grupa Szybkiego Reagowania oraz policyjni przewodnicy psów tropiących pokazali im, jak wygląda ich praca i pozwolili włożyć policyjne mundury.

Dawid jest podopiecznym Fundacji Aktywności Społecznej Złote Łany w Bielsku-Białej. Chłopak jest niepełnosprawny i porusza się na wózku inwalidzkim. Patryk jest osobą niesłyszącą. Obaj chłopcy od zawsze marzyli, by zostać policjantami.


W czwartek policjanci z Grupy Szybkiego Reagowania oraz policyjnych przewodników psów tropiących przygotowali dla chłopaków specjalny pokaz możliwości, jakie posiadają czworonożni pomocnicy. 

 

Zdjęto im odciski palców

 

Dla Dawida i Patryka, którzy mogli zobaczyć jak pies tropi, broni swojego opiekuna, wykonuje polecenia oraz się bawi, było to wielkie przeżycie. Patryk, ubrany w policyjne moro, miał możliwość uczestniczenia w akcji zatrzymania niebezpiecznego przestępcy.


Funkcjonariusze, z którymi spotkali się chłopcy, opowiadali im o specyfice wykonywanych zadań. Poznali tajniki pracy technika kryminalistyki, prezentującego zawartość specjalistycznej walizki. Obaj na pamiątkę otrzymali odbicie swoich linii papilarnych.

 

polsatnews.pl

grz/luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze