"Kaczyński dał wyraz temu, jak postrzega polskie społeczeństwo". Myrcha w programie "Tak czy Nie"

Polska
"Kaczyński dał wyraz temu, jak postrzega polskie społeczeństwo". Myrcha w programie "Tak czy Nie"
Polsat News

Opozycja oskarża PiS o to, że jego rządy cechuje "arogancja władzy". Parlamentarna mniejszość wymienia m.in. słowa Jarosława Kaczyńskiego o "panach", zatrzymywanie ruchu, by przepuścić Antoniego Macierewicza, sposób przewozu najważniejszych osób w państwie i stosunek ministra zdrowia do pigułki "dzień po". O tym rozmawiali w programie "Tak czy Nie" Daniel Milewski (PiS) i Arkadiusz Myrcha (PO).

Podczas środowej debaty w Sejmie na ironiczną uwagę z sali, że politycy PiS są "ludzkimi panami", Jaroslaw Kaczyński powiedział: "tak, jesteśmy ludzkimi panami, bo jesteśmy panami, w przeciwieństwie do niektórych".

 

- Jarosław Kaczyński dał kolejny popis i wyraz temu, jak postrzega polskie społeczeństwo- skomentował poseł Platformy Obywatelskiej Arkadiusz Myrcha. Jego zdaniem posłowie PiS "czują się panami, którzy mogą w Polsce zrobić wszystko i jesteśmy tego świadkami". - To pan Kaczyński dzieli Polaków na sort lepszy i gorszy - dodał.

 

- Pan prezes powiedział tylko, że mu się nie podoba niski poziom debaty publicznej - skomentował poseł PiS Daniel Milewski. - Ta sprawa wypowiedzi i ten krzyk, który ze strony Platformy się podniósł, to próba wyciągania własnych kompleksów, kompleksów Grzegorza Schetyny - ocenił.

 

- W debacie sejmowej nie używacie języka kultury, nie ma "proszę", "dziękuję", "przepraszam" - stwierdził Milewski. - Panie marszałku kochany - odpowiedział Myrcha przypominając słowa posła Szczerby.

 

Poseł PiS o słowach ministra Błaszczaka: to sprowadzanie do absurdu

 

Prowadzący program Piotr Witwicki zacytował: "To oburzające. Za te pieniądze można ratować szpitale". - To jest sprowadzanie do absurdu. Wtedy nic byśmy nie mogli robić, tylko ratować szpitale - skomentował poseł Milewski.

 

Dziennikarz doprecyzował, że cytat to słowa o lotach wypowiedziane przez ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Błaszczaka. Dopytał, czy w takim razie nadal są absurdalne. Poseł nie odpowiedział na to pytanie. Stwierdził: - Jak wspomniałem, lot samolotem CASA jest trzy razy tańszy niż podróżowanie tymi samolotami, którymi podróżował Donald Tusk.  To są fakty. Mamy oszczędność.

 

 

Na głównej stronie portalu polsatnews.pl zamieściliśmy sondę z pytaniem: "Czy PiS, zgodnie z obietnicami, zerwało z arogancją władzy?". "Nie" odpowiedziało 78,6 proc. głosujących. Na "tak" było 21,4 proc.

 

Dotychczasowe odcinki programu "Tak czy Nie" można obejrzeć tutaj.

 

polsatnews.pl

red/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie