Policja uwolniła 230 psów używanych do nielegalnych walk

Świat
Policja uwolniła 230 psów używanych do nielegalnych walk
policia.es

Hiszpańska policja uwolniła 230 psów przetrzymywanych przez zorganizowaną grupę przestępczą i wykorzystywanych do nielegalnych walk na terenie całego kraju i poza jego granicami. Zatrzymano 34 członków gangu.

Jak poinformowała w piątek Komenda Główna Policji w Madrycie, w ramach akcji prowadzonej pod kryptonimem "Chase" rozbito grupę przestępczą, która czerpała zyski z organizacji walk psów. W każdej z takich walk ginęło co najmniej jedno zwierzę. Było to połączone z hazardem - widzowie stawiali pieniądze, typując zwycięzców. Podczas walk psów handlowano też narkotykami.

 

W trakcie policyjnej operacji uwolnionych zostało 230 psów, z których większość przetrzymywano w złych warunkach. Niektóre ze zwierząt miały rany, a jedno było w stanie agonalnym z powodu obrażeń odniesionych w walce.

 

 

Broń, haszysz i kokaina

 

"Każdy z uwolnionych psów został już przekazany do ośrodków prowadzonych przez organizacje wyspecjalizowane w opiece nad zwierzętami. Są to zarówno publiczne, jak i prywatne instytucje” - poinformowała policja.

 

Śledztwo wykazało, że część z przejętych przez policję zwierząt uczestniczyła również w walkach organizowanych poza granicami Hiszpanii.

 

Zatrzymani członkowie gangu zostali już oskarżeni o złe traktowanie zwierząt, nielegalne posiadanie broni, przynależność do zorganizowanej grupy przestępczej, pranie pieniędzy, a także o produkcję narkotyków i handel narkotykami. W trakcie operacji policyjnej natrafiono na trzy plantacje konopi, skonfiskowano też marihuanę, haszysz i kokainę.

 

PAP

ptz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie