Kierowca wjechał pod pociąg. Kolej publikuje film i przestrzega kierowców

Polska
Kierowca wjechał pod pociąg. Kolej publikuje film i przestrzega kierowców
YouTube/PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Polskie Koleje Państwowe opublikowały film z wypadku, do którego doszło kilka dni temu na przejeździe kolejowym w Czerwionce-Leszczynach na Śląsku. Kierowca samochodu osobowego ominął szlabany bezpieczeństwa i wjechał na tory wprost pod nadjeżdżający pociąg. Auto zostało uderzone niemal natychmiast. Kierujący został ciężko ranny, a samochód został poważnie uszkodzony.

Do zdarzenia doszło 19 lutego. Kierowca samochodu osobowego marki renault wjechał na przejazd i zderzył się z pociągiem osobowym. Wszystko działo się tak szybko, że maszynista pociągu nie miał czasu na reakcję. 

 

Zdarzenie miało miejsce na strzeżonym przejeździe kolejowym, wyposażonym w półzapory. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. opublikowały w internecie film z tego zdarzenia, przypominając jednocześnie, że 98 procent wypadków na torach powodują kierowcy.

 

"Chcemy zwrócić uwagę na to jak ważne jest zachowanie szczególnej ostrożności oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego" - napisano w opisie filmu.

 

 

- Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów z wydziału ruchu drogowego rybnickiej komendy, kierujący renault - 59-leni mieszkaniec Tychów ominął zamknięte półzapory na przejeździe kolejowym i zderzył się z nadjeżdżającym z jego lewej strony pociągiem osobowym relacji Katowice-Bohumin - powiedziała Dziennikowi Zachodniemu sierżant Anna Karkoszka z rybnickiej komendy policji.

 

W sieci pojawił się także amatorski film z miejsca zdarzenia. Widać na nim m.in. wrak samochodu, który został ogromną siłą uderzenia zepchnięty z nasypu kolejowego.

 

 

Kierowca w ciężkim stanie został przewieziony do szpitala. Podróżującym pociągiem i maszyniście nic się nie stało. Śledczy ustalają dokładny przebieg, przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

 

Dziennik Zachodni, polsatnews.pl

dk/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie