Czterech mężczyzn podejrzanych o nielegalną produkcję papierosów

Polska
Czterech mężczyzn podejrzanych o nielegalną produkcję papierosów
lodzka.policja.gov.pl

Zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz nielegalnej produkcji blisko 3 ton tytoniu przedstawiła łódzka prokuratura czterem mężczyznom w wieku od 32 do 42 lat. Podejrzanym grożą kary do 5 lat więzienia oraz wysokie grzywny.

Poinformował o tym w piątek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania.

 

Jak wyjaśnił, zatrzymanie mężczyzn to wynik działań łódzkich policjantów z Komendy Wojewódzkiej i Komendy Miejskiej. Ustalili oni, że na terenie Łodzi funkcjonuje nielegalna fabryka papierosów. Dzięki zdobytej informacji zatrzymali do kontroli samochód osobowy, którym podróżowali dwaj bracia w wieku 38 i 42 lat. W samochodzie znaleziono 4 tys. sztuk papierosów, pilot i klucze do garażu, 13 tys. zł, a także kluczyki od innego samochodu.

 

Wewnątrz tego auta znaleziono 234 kg tytoniu, a w garażu kolejne 20 worków z krajanką ważących łącznie ok. 150 kg.

 

Policjanci odnaleźli też kolejny samochód, którym jeździli mężczyźni. Wewnątrz pojazdu znajdowały się 84 worki z ponad 1,2 tony krajanki tytoniowej.

 

Wsypywali tytoń do suszarki


W środę zatrzymano w tej sprawie kolejnych dwóch mężczyzn, przebywających na jednej z posesji przy ul. Brzezińskiej w Łodzi. W znajdującym się tam pomieszczeniu znaleziono pełną linię produkcyjną przystosowaną do wyrobu papierosów. W chwili zatrzymania mężczyźni zajmowali się wsypywaniem tytoniu do suszarki.

 

Zabezpieczono m.in. bębny z nagrzewnicą, dmuchawy oraz sprzęt do pomiaru wilgotności tytoniu, wagi elektroniczne, a także ponad 1,8 tony suszu tytoniowego oraz 980 kg krajani tytoniowej.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie