"Bezpieczna Zima z GOPR". Weekend w Kluszkowcach - Czorsztyn Ski. W sobotę i niedzielę w Polsat News od godz. 6 do 10

Polska

Co robić, by wygrywać w hokeja? Czy nasi skoczkowie i narciarze mają szanse na medale na mistrzostwach świata w Lahti? Jak zapewnić sobie zimą bezpieczeństwo na szlaku i stoku? Do tego występ góralskiego zespołu folklorystycznego "Mali Maniowianie"! W sobotę i niedzielę "Bezpieczna Zima z GOPR" będzie gościć w ośrodku narciarskim Kluszkowce koło Nowego Targu. Polsat News od godz. 6:00 do 10:00.

Ekipa Polsat News od kilku tygodni podróżuje po Polsce i promuje aktywny wypoczynek w ramach akcji "Bezpieczna Zima z GOPR". Tym razem zawitaliśmy na Spisz i Podhale. W finałowym wydaniu naszej akcji odwiedzimy ośrodek narciarski Kluszkowce - Czorsztyn Ski.

 

Prezenter może "cupkać"

 

W pobliskich Maniowach przyjęli nas "Mali Maniowianie" - dziecięcy zespół folklorystyczny. Dba się tu o każdy szczegół, wszyscy artyści mają olsniewające kostiumy. Tak się tu dawniej ubierano w wielkie święta. Zobaczcie sami!

 

 

Ci młodzi ludzie ciężko pracują nad tym, aby ich talent dał jak najlepsze owoce. Chętnie dzielą się swoim doświadczeniem. Nie jest łatwo nauczyć prezentera Polsat News góralsko-zbójnickiego "cupkania". Najwyraźniej zabrakło kapelusza z muszelkami i orlim piórem oraz ciupagi. Rada młodych artystów: nie poddawać się!

 

 

Będziemy także z wizytą u hokeistów Tatry Ski Podhale Nowy Targ. Jest nadzieja na poznanie kilku tricków z krążkiem. Dla reporterów była to doskonała okazja do przymierzenia stroju bramkarza i test nerwów w hokejowej bramce. O tym, czy Podhale przejdzie przez rozgrywane własnie play-offy - w weekend w Polsat News.

 

 

Paweł Pełka z "Tygodnika Podhalańskiego" opowie nam o szansach naszych skoczków i narciarzy w mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym w Lahti. Czy mamy szansę na medale?

 

Naczelnik Grupy Podhalańskiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, której siedziba znajduje się u stóp Gorców w Rabce-Zdroju opowie nam o tym, jak zadbać o siebie na szlaku i na stoku. Dzięki temu będzie można uniknąć najczęstszych błędów popełnianych zima w górach i bezpiecznie wrócić z ferii do domu.

 

 

Numer ratunkowy w górach: 601100300

 

Wypoczywając w górach należy zapamiętać numer 601100300. To specjalny numer ratunkowy w całym paśmie polskich gór i jest on częścią Zintegrowanego Systemu Ratownictwa, obsługiwanego przez ratowników GOPR i TOPR.

 

Zintegrowany System Ratownictwa powstał we współpracy służb ratowniczych z siecią Plus, która już od kilkunastu lat współpracuje z ratownikami górskimi i jest ich partnerem technologicznym.

 

Rozwiązaniem wspierającym bezpieczny wypoczynek jest również aplikacja na telefony komórkowe "RATUNEK", która powstała we współpracy GOPR z siecią Plus i Paga Solutions. Aplikacja umożliwia kontakt telefoniczny ze służbami ratowniczymi i pozwala zlokalizować miejsce, z którego zgłaszany jest wypadek z dokładnością nawet do trzech metrów.

 

Więcej informacji o bezpiecznym wypoczynku w górach można znaleźć na stronie http://601100300.pl/.

 

polsatnews.pl

red/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie