W schronie przeciwatomowym rosła... plantacja marihuany. Przetrwałaby wojnę jądrową

Świat
W schronie przeciwatomowym rosła... plantacja marihuany. Przetrwałaby wojnę jądrową
Twitter/Wiltshire Police

Brytyjska policja odkryła plantację marihuany założoną w podziemnym bunkrze przeciwatomowym. W podziemiach odpornych na wybuch bomby jądrowej znajdowało się profesjonalne wyposażenie: lampy i instalacja nawilżająca. Wartość uprawy, w skład której wchodziło kilka tysięcy roślin, oszacowano na ponad milion funtów.

Policjanci z hrabstwa Wiltshire na południu Anglii od dawna mieli na oku stary schron przeciwatomowy we wsi Chilmark. Ich uwagę zwróciła niezwykła aktywność ludzka w pobliżu teoretycznie od wielu lat opuszczonego bunkra.

 

Po wnikliwej obserwacji policjanci ustalili, że w środku może trwać produkcja narkotyków.

 

Polowali na klucze do masywnych drzwi

 

Bunkier opisywany jako "niemal całkowicie nieprzepuszczalny" nie był jednak łatwym celem do zajęcia. Aby się do niego dostać, mundurowi musieli wykazać się nie lada sprytem i cierpliwością. W końcu uśmiechnęło się do nich szczęście i przed wejściem do bunkra zatrzymali trzech mężczyzn. Jak się okazało, mieli oni przy sobie klucze do masywnych drzwi, będących solidnym zabezpieczeniem.

 

Gdy policjantom w końcu udało się wejść do środka, odkryli w pełni profesjonalną plantację marihuany. Stróże prawa są przekonani, że odkryta plantacja to jedna z największych upraw, jakie kiedykolwiek odkryto w tym rejonie.

 

W dwupiętrowym schronie znajdowało się około 20 pomieszczeń, każde o szerokości ponad 60 metrów  i długości 21 metrów. 

 

Plantacja zabezpieczona przed bombą atomową

 

- Prawie wszystkie pomieszczenia zostały przekształcone tak, aby można było masowo produkować w nich marihuanę - powiedział inspektor Paul Franklin z lokalnej policji. Na miejscu znaleziono również wiele dowodów świadczących o tym, że już wcześniej rosły tam podobne uprawy.

 

Policja podała, że w związku z tą sprawą aresztowano łącznie sześciu mężczyzn w wieku od 15 do 45 lat. Wszystkim z nich postawiono zarzut produkcji marihuany. Trzech z nich usłyszało dodatkowo zarzut handlu ludźmi.

 

Masywny bunkier został zbudowany w 1980 roku. Miał chronić lokalnych dygnitarzy i urzędników państwowych w przypadku ataku nuklearnego.

 

bbc.com, polsatnews.pl

dk/hlk/pam/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie