Trzej żołnierze i kobieta zginęli w ataku rebeliantów w Kaszmirze

Świat
Trzej żołnierze i kobieta zginęli w ataku rebeliantów w Kaszmirze
Zdj. ilustracyjne. Fot. Flickr/flowcomm/CC BY 2.0

Trzej indyjscy żołnierze i kobieta zostali zabici w zasadzce przygotowanej na indyjskie siły przez rebeliantów w Kaszmirze - poinformowała w czwartek policja w tym spornym regionie Indii. Trzech żołnierzy zostało także rannych.

Wojskowi zostali zaatakowani, gdy wracali z akcji poszukiwawczej w rejonie miejscowości Shopian na południu indyjskiego Kaszmiru. Doszło do wymiany ognia - pisze agencja Associated Press.

 

Władze Indii oskarżają Pakistan o to, że pomaga antyindyjskim rebeliantom przeprowadzać ataki na obiekty i tereny indyjskiej armii. Islamabad zaprzecza tym oskarżeniom. Jak podkreślają agencje, przeciwnicy władz w Delhi mają silne poparcie wśród muzułmanów mieszkających w Kaszmirze i wielokrotnie im pomagają.

 

Podzielony Kaszmir, do którego pretensje roszczą sobie Indie i Pakistan, od ponad 60 lat jest punktem zapalnym i był powodem wojen między tymi krajami. Większość mieszkańców Kaszmiru stanowią wyznawcy islamu; w regionie działają ugrupowania zbrojne, które walczą o niepodległość lub przyłączenie się do Pakistanu.

 

PAP

prz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze