Szczecin: śledztwo ws. śmierci chłopców, pod którymi załamał się lód

Polska
Szczecin: śledztwo ws. śmierci chłopców, pod którymi załamał się lód
Polsat News

Szczecińska prokuratura bada sprawę dwóch chłopców, pod którymi we wtorek na Regaliczce w Szczecinie załamał się lód. Chłopców w wieku 7 i 11 lat nie udało się uratować; zmarli kilka godzin po wyciagnięciu z wody.

- Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa Szczecin-Prawobrzeże, która wyjaśnia okoliczności wypadku i rozważy kwestię ewentualnej odpowiedzialności osób, które sprawowały opiekę nad dziećmi w dniu zdarzenia - powiedziała w czwartek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Małgorzata Wojciechowicz.

 

Jak dodała, w sprawie przesłuchano świadków, którzy próbowali ratować dzieci. Nie przesłuchano natomiast jeszcze rodzin chłopców.

 

Reanimacja nie pomogła

 

We wtorek w okolicy szczecińskiej Wyspie Puckiej dwóch chłopców wpadło do wody po tym, jak załamał się pod nimi lód. Strażacy wyciągnęli chłopców na ląd, gdzie przez około godzinę prowadzono reanimacje. Później w stanie bardzo ciężkim zostali przetransportowani do szpitala.

 

Kilka godzin później rzeczniczka szpitala poinformowała, że mimo wysiłków lekarzy chłopców nie udało się uratować, ich serca nie podjęły pracy.

 

PAP, polsatnews.pl

 

ptw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie