Pięć osób zginęło w wybuchu bomby w Lahaurze

Świat
Pięć osób zginęło w wybuchu bomby w Lahaurze
Reuters

Co najmniej pięć osób zginęło, a 21 zostało rannych w czwartek w wyniku wybuchu bomby w ekskluzywnej dzielnicy miasta Lahaur w stanie Pendżab na wschodzie Pakistanu - poinformowały miejscowe władze, na które powołuje się agencja Reutera.

Pakistańska telewizja Geo News podała najpierw, że eksplodował generator. Ale pendżabska policja na miejscu zdarzenia poinformowała, że po ocenie rozmiaru zniszczeń najpewniej doszło do wybuchu bomby.

 

Associated Press informuje, że wybuch miał miejsce w ekskluzywnej restauracji. Cytowany przez agencję AP przedstawiciel władz powiedział, że nie jest jasne, co spowodowało eksplozję.

 

Siły bezpieczeństwa natychmiast odgrodziły miejsce wybuchu.

 

Seria samobójczych zamachów


Kilka godzin później do silnego wybuchu doszło również w innej ekskluzywnej dzielnicy Lahauru. Nie ma jednak informacji o ofiarach.

 

Pakistańskie siły bezpieczeństwa są w stanie pogotowia po serii zamachów samobójczych, do których doszło w Pakistanie w ostatnich tygodniach i w których śmierć poniosło co najmniej 130 osób, a kilkaset zostało rannych. W najkrwawszym z nich, na suficką świątynię w mieście Sehwan na południowym wschodzie kraju, zginęło 90 osób.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie