Generałowie odchodzą z armii. "To bolszewicka czystka w wojsku polskim"

Polska
Generałowie odchodzą z armii. "To bolszewicka czystka w wojsku polskim"
Polsat News

- Dlaczego posiedzenie sejmowej komisji obrony narodowej, na którym była mowa o fali odejść z polskiej armii było utajnione, skoro minister jest w stanie na jawnym posiedzeniu Sejmu przedstawić cały potencjał obronny Polski, w skandaliczny sposób ujawnić wszystko? Jakie są przyczyny odejść generałów? - dopytywał w czwartek na konferencii prasowej w Sejmie poseł Nowoczesnej Adam Szłapka.

- To są wszystko ludzie z olbrzymim doświadczeniem. W Iraku, w Afganistanie, po dobrych szkołach dowódczych, są szanowani w NATO. Dlaczego musieli odejść? Dlaczego zostali wyrzuceni? - pytał sekretarz generalny Nowoczesnej.
 
Jego zdaniem, to "bolszewicka czystka w wojsku polskim". Jak podkreślił, to, co robi Antoni Macierewicz, to nie cywilny nadzór nad armią, lecz "ordynarne robienie z Wojska Polskiego partyjnej przybudówki".
 
"Macierewicz obniża potencjał obronny Polski"
 
- Półtora roku funkcjonowania Antoniego Macierewicza jako ministra obrony to pozbawienie Wojska Polskiego dowództwa, generałów, śmigłowców, radykalne obniżenie naszego znaczenia na arenie międzynarodowej. Czy to są działania mające poprawić bezpieczeństwo Polski? - dopytywał poseł Nowoczesnej.
 
Zastanawiał się, czy "te działania są powodowane głupotą, czy czymś innym”.  - Minister Macierewicz powinien jak najszybciej odejść, bo obniża potencjał obronny Polski - podkreślił poseł.

polsatnews.pl

dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie