Rosyjska młodzież będzie ćwiczyć szturm na makiecie Reichstagu

Świat
Rosyjska młodzież będzie ćwiczyć szturm na makiecie Reichstagu
Pixabay.com

Resort obrony Rosji wznosi pod Moskwą makietę niemieckiego Reichstagu, na której ćwiczyć ma młodzież z organizacji Junarmia. Jak wyjaśnił w środę minister Siergiej Szojgu, młodzież będzie mogła dzięki temu "szturmować konkretne miejsce", a nie "byle co".

Szojgu powiedział o tym relacjonując w środę w parlamencie działalność swojego resortu. - W parku „Patriota” budujemy Reichstag - nie w całości, lecz po to, by członkowie naszej Junarmii mogli szturmować nie byle co, tylko konkretne miejsce - mówił minister. Junarmia to dawny Ruch Młodych Patriotów - organizacja patriotyczna dla dzieci i młodzieży.

 

Szojgu zapowiedział również zbudowanie w parku "Patriota" "osady partyzanckiej w pełnej skali" i wyjaśnił, że obecnie kończy się budowa linii frontu z okopami i schronami.


Zwycięski szturm Armii Czerwonej

 

Podczas bitwy o Berlin w 1945 roku Armia Czerwona przeprowadziła zwycięski szturm na historyczny gmach parlamentu (Reichstagu), nadając mu wielkie znaczenie symboliczne i propagandowe. Gmach został odbudowany w latach 60. XX wieku. Obecnie jest siedzibą niemieckiego Bundestagu.

 

Park wojskowo-patriotyczny "Patriota" powstał z inicjatywy resortu obrony Rosji koło Kubinki pod Moskwą. Odbywają się tam ekspozycje uzbrojenia i sprzętu wojskowego oraz rekonstrukcje bitew. Oficjalnie został otwarty latem 2015 roku.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie