Przemytnicy migrantów są jak terroryści z Państwa Islamskiego - uważa szef MSW Włoch

Świat
Przemytnicy migrantów są jak terroryści z Państwa Islamskiego - uważa szef MSW Włoch
Reuters

"I jedni i drudzy nie mają absolutnie szacunku dla życia ludzkiego" - powiedział w środę minister spraw wewnętrznych Włoch Marco Minniti w wystąpieniu przed parlamentarną komisją ds. migracji. Jego zdaniem, obecnie przemyt migrantów z Libii stanowi wręcz "przemysł", posługujący się bronią i działający "na pełnych obrotach".

"Nie ma nic gorszego od traktowania człowieka jako towaru, a zatem walka z przemytnikami musi znajdować się w centrum działań międzynarodowych" - oświadczył szef włoskiego MSW.

 

Przypomniał, że niedawno włoski rząd podpisał z władzami Libii memorandum, którego celem jest wzmocnienie kontroli zarówno na morzu, jak i na południowej granicy tego kraju oraz walka z organizacjami przemytników.

 

Związek między brakiem integracji a terroryzmem

 

W wystąpieniu przed parlamentarzystami Marco Minniti podkreślił też, że całkowicie błędne jest stawianie znaku równości między migracją a terroryzmem. Można natomiast, jego zdaniem, mówić o związku między „brakiem integracji a terroryzmem". Dodał, że od integracji zależy przyszłość kraju, również w dziedzinie bezpieczeństwa.

 

Szef resortu spraw wewnętrznych poinformował, że od początku tego roku do Włoch przybyło ponad 10 tysięcy migrantów. - To o 35 procent więcej niż w tym samym okresie w 2016 r. - wyjaśnił.

 

W ubiegłym roku do Włoch przybyło ponad 181 tys. migrantów.

 

polsatnews.pl

dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie