Michał Dworczyk typowany na wiceszefa MON. Ma odpowiadać za Wojska Obrony Terytorialnej

Polska
Michał Dworczyk typowany na wiceszefa MON. Ma odpowiadać za Wojska Obrony Terytorialnej
Polsat News

Dotychczasowy szef sejmowej komisji łączności z Polakami za granicą Michał Dworczyk (PiS) zostanie wiceministrem obrony narodowej - dowiedziała się PAP w źródłach w kierownictwie PiS.

Jak dowiedziała się PAP, Dworczyk ma zostać nominowany w najbliższych tygodniach. W resorcie ma odpowiadać m.in. za Wojska Obrony Terytorialnej, które są nowym rodzajem sił zbrojnych, utworzonym na początku 2017 r.

 

Dworczyk w rozmowie z PAP ani nie potwierdził, ani nie zdementował tych informacji. - Nie mam nic do powiedzenia w tej sprawie - podkreślił.

 

42-letni Dworczyk jest posłem od września 2015 r. Pochodzi z Warszawy, był samorządowcem na Mazowszu. W ostatnich wyborach startował z pierwszego miejsca na liście PiS w okręgu wałbrzyskim i dostał prawie 25 tys. głosów (był to drugi wynik w regionie po ówczesnym szefie MON Tomaszu Siemoniaku z PO). Od września 2016 r. Dworczyk jest członkiem komisji obrony, a od początku kadencji przewodniczy komisji łączności z Polakami za granicą.

 

Z informacji PAP wynika, że Dworczyk miałby zostać w MON podsekretarzem stanu. Oznaczałoby to, że musiałby się zrzec mandatu poselskiego. - Nie da się przewodniczenia komisji łączyć z pracą w ministerstwie - przyznał w rozmowie z PAP Dworczyk.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie