"Marszałek-nieumiałek Kuchciński". Rzecznik PSL o debacie ws. odwołania marszałka

Polska

- Chyba nikt nie spodziewał się, że podczas odwołania marszałka-nieumiałka Kuchcińskiego padną takie słowa. Okazało się, że objawiła nam się po ponad roku rządów partia panów ludzkich - powiedział Jakub Stefaniak, rzecznik PSL.

- Dobrze, że prezes nie powiedział, że panów wielkoludzkich albo krasnoludzkich, bo to by było śmieszne - dodał.


Jak zaznaczył, "tak naprawdę te słowa są trochę straszne i trudno się nie zgodzić z tym, że być może prezes PiS ugryzł się po tych słowach w język, bo powiedział za dużo, ale to jest prawdziwa twarz PiS-u". - Dzisiaj chyba trzeba byłoby jasno powiedzieć wszystkim przedstawicielom tej partii, że nazwa "poseł" pochodzi od tego, że ktoś kogoś posyła do pracy na rzecz społeczeństwa, do służby, a nie do tego, żeby być panem - dodał.

 

"Jesteśmy ludzkimi panami"

 

Wyście blokowali Sejm, postępowaliście jak Samoobrona. Kiedy to robiła Samoobrona, to nie mieliście żadnych wątpliwości, że trzeba użyć siły, myśmy siły nie użyli, chociaż były wszelkie przesłanki prawne do tego, żeby jej użyć - powiedział Kaczyński zwracając się do opozycji podczas debaty w Sejmie nad wnioskiem o odwołaniem Kuchcińskiego z funkcji marszałka Sejmu. Zadeklarował też, że PiS nie użyje siły.

 

Na uwagę z sali, że politycy PiS są "ludzkimi panami", Kaczyński powiedział: "tak, jesteśmy ludzkimi panami, bo jesteśmy panami, w przeciwieństwie do niektórych".

 

Polsat News

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie