Wypadek na A1. Jedna osoba nie żyje. Wznowiono ruch

Polska
Wypadek na A1. Jedna osoba nie żyje. Wznowiono ruch
PAP/Grzegorz Michałowski

Ruch na autostradzie A1 w kierunku Katowic pomiędzy węzłami Łódź Północ i Brzeziny (woj. łódzkie) został przywrócony na lewym pasie. Około godz. 3 nocy doszło tam do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych, w którym zginęła jedna osoba, a druga została ranna.

Ruch na autostradzie częściowo - jednym pasem - wznowiono po godz. 9:00.

 

- Aktualnie jazda będzie możliwa tylko po pasie szybkim (lewym). Pas wolny i awaryjny nadal będą zablokowane przez zniszczone w wypadku ciężarówki i tak może być do końca dnia. Ze względów bezpieczeństwa w pierwszej kolejności zostaną wyewakuowane samochody, które utknęły na trasie na skutek wypadku. Następnie zostanie otwarty przejazd na węźle Łódź Północ w kierunku Katowic - poinformował rzecznik prasowy łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Maciej Zalewski.

 

Zderzenie ciężarówek

 

Jak powiedział Adam Kolasa z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, z dotychczasowych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że w okolicach miejscowości Natolin samochód ciężarowy marki mercedes uderzył w inny pojazd marki renault, stojący na pasie awaryjnym autostrady A1.

 

- W czasie zdarzenia kierowca stojącego pojazdu znajdował się na między naczepą a kabiną, prawdopodobnie usuwając usterkę. 38-letni mężczyzna został przygnieciony i poniósł śmierć na miejscu - wyjaśnił Kolasa.

 

- Kierowca mercedesa został przetransportowany do szpitala. Jego życiu nic nie zagraża - powiedział Grzegorz Stasiak z łódzkiej policji.

 

Na miejscu pod nadzorem prokuratora trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia.

 

PAP, Polsat News, polsatnews.pl

ptw/luq/zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie