"Piła i Siekiera" - Tomasz Cimoszewicz ma nową nazwę dla PiS

Polska

"Piła i Siekiera" - tak będzie nazywał partię Prawo i Sprawiedliwość Tomasz Cimoszewicz z PO dopóki posłowie nie zmienią ustawy o wycince drzew. - Prawodawstwo jest przez PiS przyjmowane na rympał, co najlepiej widać na przykładzie tej ustawy - ocenił poseł w programie "Tak czy Nie". Wojciech Skurkiewicz z PiS zapewnił, że najdalej za kilka tygodni ustawa będzie zmieniona.

- Jeśli popełniliście błąd i wasz szef (J. Kaczyński) mówi, że trzeba znowelizować tę ustawę, to na najbliższym posiedzeniu przywróćmy poprzedni stan prawny. Wtedy możecie pokazać prawdziwą wolę rozmowy na temat uregulowania tych kwestii - powiedział do Skurkiewicza poseł Cimoszewicz.

 

- Konsultujemy, jak tę sytuację zmienić, by nie powtarzały się tak skandaliczne sytuacje, jak w Warszawie - ocenił Skurkiewicz, nawiązując do wycinki drzew przed Urzędem Dzielnicy Śródmieście.

 

Program poprowadziła Agnieszka Gozdyra.

 

Od 1 stycznia w Polsce obowiązuje nowe prawo, które zezwala właścicielom na wycinkę drzew na ich nieruchomościach. Minister środowiska Jan Szyszko stwierdził, że jako właściciel ma prawo zagospodarować ogród - nie tylko zasadzić drzewo tam gdzie mu pasuje, ale i wyciąć - tam gdzie nie pasuje. Według ekologów trwa rzeź drzew.

 

Na głównej stronie portalu polsatnews.pl zamieściliśmy sondę z pytaniem: "Czy należy wstrzymać w Polsce wycinkę drzew na obecnych zasadach?". 65,8 proc. głosujących odpowiedziało "tak". Przeciwnego zdania było 34,2 proc. użytkowników biorących udział w sondzie.

 

Dotychczasowe odcinki programu "Tak czy Nie" można obejrzeć tutaj.

 

polsatnews.pl

red/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie