Samolot spadł na centrum handlowe w Melbourne. 5 osób zginęło

Świat
Samolot spadł na centrum handlowe w Melbourne. 5 osób zginęło
PAP/EPA/JOE CASTRO

Czterech pasażerów i pilot zginęło w katastrofie małego samolotu, który spadł na centrum handlowe na przedmieściu Melbourne - poinformowała policja. Przyczyną katastrofy była awaria silnika.

Jak poinformował zastępca komisarza policji stanu Victoria Stephen Leane, samolot typu Beechcraft B200 King Air doznał "katastrofalnej awarii silnika" wkrótce po starcie z niewielkiego lotniska Essendon.

 

Maszyna spadła na centrum handlowe Direct Factory Outlet, które znajduje się niedaleko końca pasa startowego lotniska . - Na pokładzie znajdowało się pięć osób i wydaje się, że nikt nie przeżył katastrofy - powiedział Leane.

 

Według rzeczniczki jednej z firm mających sklep w centrum, samolot spadł na jeden z magazynów, przebił jego dach i zapalił się. Palące się szczątki maszyny uszkodziły samochody na pobliskim parkingu.

 

Na godzinę przed otwarciem centrum

 

Samolot wystartował do lotu czarterowego na wyspę King Island, położoną w cieśninie Bass oddzielającą Australię od Tasmanii. Maszyna spadła na centrum handlowe na krótko przed godz. 9 rano, czasu lokalnego, na godzinę przed otwarciem centrum. Dzięki temu - jak podkreśla policja - nie było ofiar na ziemi.

 

Telewizja Sky News przekazała obrazy, na których widać słup dymu nad centrum handlowym i zniszczony dach magazynu centrum handlowego.
 
Na miejsce przybyła policja, ambulanse i strażacy, którzy ugasili płonącą maszynę. Zamknięto przebiegające w pobliżu autostrady Tullamarine i Calder.

 

Lotnisko Essendon, odległe o ok.13 km od centrum Melbourne, drugiego pod względem wielkości miasta Australii, obsługuje głównie małe samoloty. Katastrofa nie zakłóciła pracy głównego portu lotniczego miasta.

 

Wyspa King Island  położona w odległości 245 km na południe od Melbourne, jest popularnym celem wycieczek z powodu na pięknych plaż.

 

PAP, polsatnews.pl

 

ptw/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie