Pies w areszcie domowym za niszczenie aut

Świat
Pies w areszcie domowym za niszczenie aut
zdjęcie ilustracyjne/Flickr/Kesara Rathnayake/CC BY-ND 2.0

Za zniszczenie sześciu samochodów do aresztu domowego trafił w Asti na północy Włoch pies. Mieszaniec odbywa karę, wymierzoną jego właścicielowi, któremu nakazano trzymać go w domu. Pies rzucał się na auta, wgniatał karoserię i zrywał tablice rejestracyjne.

Włoski dziennik "La Stampa" podał że od wielu tygodni w tym mieście w Piemoncie trwał pościg za wandalem, który uszkadzał samochody w jednej z dzielnic.

 

Okazało się , że sprawcą tych szkód jest czworonóg średniej wielkości o imieniu Achille. Wpada on w szał na widok samochodu. W co najmniej sześciu porysował pazurami karoserię i wgniótł ją.

 

Pies rzucił się też na samochód patrolu straży miejskiej, który interweniował by go powstrzymać gdy zaatakował po raz kolejny.

 

Czuje się "panem ulicy"

 

Eksperci stwierdzili, że Achille nie jest w ogóle agresywny wobec ludzi, ale wyłącznie wobec pojazdów. Czuje się, jak wyjaśniono, "panem ulicy" i kiedy widzi przejeżdżający lub zaparkowany samochód, przeskakuje przez ogrodzenie i rusza do ataku, przede wszystkim zrywając tablicę rejestracyjną. Nie boi się nawet dużych pojazdów.

 

Pies przyłapany na gorącym uczynku został odprowadzony przez funkcjonariuszy do właściciela. Wymierzyli mu karę finansową i nakazali bezwzględnie, by nie pozwalał czworonożnemu wrogowi samochodów opuszczać ogrodu.

 

PAP, polsatnews.pl

 

ptw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie