Legendarny holenderski producent rowerów w rękach polskiego Krossa

Biznes
Legendarny holenderski producent rowerów w rękach polskiego Krossa
Kross

Polska firma Kross, największy krajowy producent rowerów, przejęła spółkę Multicycle B.V., która była w stanie upadłości i wstrzymała działalność. Ta holenderska spółka z ponad 40-letnią tradycją miała w swojej ofercie miejskie rowery premium oraz wysokiej klasy rowery elektryczne. Dla polskiej firmy przejęcie oznacza mocne wejście na jeden z najatrakcyjniejszych rynków rowerowych na świecie.

Dzięki tej transakcji Multicycle otrzymuje szansę na odzyskanie wiodącej pozycji i rozwoju sprzedaży w Holandii i na rynkach zagranicznych. Inwestor z branży zapewnia holenderskiej spółce strategiczną stabilność i korzyści wynikające z ekonomii skali oraz szerokiej bazy technologicznej.


Uruchomienie produkcji i sprzedaży planowane jest najbliższych tygodniach, a część  byłych pracowników znów  podjęła już pracę w Multicycle.

 

Choć nowy podmiot prawny nie przejmuje zobowiązań poprzednika, nowy właściciel Multicycle planuje wznowienie serwisu dla dealerów, z którego będą mogli skorzystać także dotychczasowi klienci.

 

Ponad 300 tys. rowerów rocznie


Kross to największy polski producent rowerów z 27-letnim doświadczeniem. Firma oferuje wiele modeli o różnym przeznaczeniu - górskich, szosowych, turystycznych, elektrycznych, miejskich i dla dzieci. Produkuje też akcesoria rowerowe. Łączna produkcja to 300 tys. rowerów rocznie eksportowanych do ponad 40 krajów.


Od lat firma buduje pozycję na rynku dzięki m.in. inwestowaniu w Kross Racing Team, obecnie jeden z trzech najlepszych zespołów na świecie w kolarstwie górskim (wg punktacji UCI).

 

Zawodniczka teamu Maja Włoszczowska na rowerze Kross Level B+ zdobyła srebrny medal olimpijski w Rio de Janeiro a ostatnio do zespołu dołączyła zdobywczyni Pucharu Świata XCO MTB z lat 2015 i 2016 Jolanda Neff.


polsatnews.pl

grz/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie