Złapali Kajetana P., teraz ruszają po "Hossa". "Łowcy głów" na tropie twórcy oszustw metodą "na wnuczka"

Polska
Złapali Kajetana P., teraz ruszają po "Hossa". "Łowcy głów" na tropie twórcy oszustw metodą "na wnuczka"
policja.pl

Poznańscy "Łowcy Głów" z Zespołu Poszukiwań Celowych przejęli poszukiwania Arkadiusza Łakatosza pseud. Hoss. Mężczyzna uważany jest za twórcę oszustw metodą "na wnuczka".

W sobotę rano policja opublikowała list gończy za 49-letnim Arkadiuszem Łakatoszem. Na podstawie tego dokumentu mężczyzna, w ostatnim czasie przebywający na terenie Poznania, jest poszukiwany przez policję w całym kraju. Każdemu kto przekaże informacje o miejscu pobytu mężczyzny śledczy zapewniają anonimowość i przypominają, że za ukrywanie poszukiwanego lub pomaganie mu w ucieczce grozi do lat 5 więzienia.

 

W poniedziałek rzecznik prasowy wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak poinformował, że w poszukiwania "Hossa" włączyli się poznańscy "Łowcy Głów" - to policyjna grupa istniejąca od 16 lat.

 

W tym czasie wytropili i złapali ok. 1 tys. ukrywających się, najbardziej niebezpiecznych przestępców. Ostatnio dzięki działaniom "Łowców", udało się wytropić ukrywającego się na Malcie Kajetana P., podejrzanego o brutalne zabójstwo kobiety w Warszawie.

 

Jak tłumaczył Borowiak, nazwa "Łowcy Głów" przylgnęła do nich po premierze książki pod takim samym tytułem, opisującej cztery historie na kanwie spraw, którymi ci policjanci się zajmowali.

 

PAP

ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie