Wypadek quada na jeziorze. Kierujący usłyszał zarzut

Polska
Wypadek quada na jeziorze. Kierujący usłyszał zarzut
PAP/Jerzy Muszyński

Mężczyzna jeżdżący quadem, pod którym na jeziorze załamał się lód, usłyszał zarzut narażenia pasażera pojazdu na niebezpieczeństwo utraty życia - poinformowała w poniedziałek szczecińska prokuratura. W wypadku zginął drugi mężczyzna.

- 44-letniemu mężczyźnie, który 14 lutego kierował quadem na jeziorze Długie został przedstawiony zarzut narażenia pasażera tego pojazdu na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź ciężkiego uszczerbku na zdrowiu - powiedziała rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Małgorzata Wojciechowicz.

 

Jak dodała, podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa, które zagrożone jest karą pozbawienia wolności do trzech lat i złożył wyjaśnienia.

 

Zmieniali się miejscami

 

Wojciechowicz zastrzegła jednak, że zarzut nie jest związany bezpośrednio z tym tragicznym wypadkiem na jeziorze, gdzie po załamaniu się lodu quad wpadł pod lustro wody i śmierć poniósł mężczyzna, kierujący quadem. Według niej, w chwili tragicznego wypadku quadem kierował mężczyzna, który zginął.

 

Zarzut przedstawiony mężczyźnie dotyczył tego samego dnia, ale zdarzenia, które miało miejsce przed wypadkiem, ponieważ z ustaleń śledczych wynika, że w tym dniu obydwaj mężczyźni zamieniali się rolami za kierownicą pojazdu - dodała Wojciechowicz.

 

Lód załamał się pod pojazdem

 

W ubiegły wtorek obaj mężczyźni wpadli do wody, gdy pod ciężarem pojazdu, którym jechali, załamał się lód. Jeden z nich, 44-latek zdołał wydostać się o własnych siłach i powiadomić służby o wypadku.

 

Z informacji policji wynika, że uratowany mężczyzna miał 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

 

W akcji poszukiwawczej brały udział zastępy straży pożarnej z Gryfina i Bań, a także specjalistyczna grupa ratownictwa wodno-nurkowego z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie