Wypadek na torze motocrossowym. Zginął 8-latek

Polska
Wypadek na torze motocrossowym. Zginął 8-latek
Polsat News

Trwa wyjaśnianie przyczyn tragedii w Olbrachcicach w województwie lubuskim. Na tamtejszym torze motocrossowym 8-letni chłopiec jadący crossowym motocyklem zderzył się z 37-letnim zawodnikiem. Chłopiec zginął a motocyklista trafił do szpitala ze złamaną ręką.

Do wypadku doszło w niedzielę późnym popołudniem.


Jak informuje reporter Polsat News Bartosz Nowak według wstępnych ustaleń prokuratury zdarzenie miało miejsce na terenie obiektu, ale poza wyznaczonym torem ruchu. Nie były to zawody ani zorganizowana impreza sportowa.


Prokuratura przesłuchała w niedzielę świadków wypadku i zabezpieczyła maszyny. W sumie na torze było pięć osób. Ciało chłopca trafiło do zakładu medycyny sadowej; zaplanowano jego sekcję zwłok.

 

8-latek może jeździć

 

- Od 37-latka pobrano krew do badań w celu sprawdzenia, czy nie kierował będąc pod działaniem alkoholu lub środków odurzających - powiedział sierżant Mateusz Sławek z zespołu prasowego lubuskiej policji.

 

Policja poinformowała też, że obaj uczestnicy wypadku posiadali licencje sportowe.

 

W Polsce dzieci mogą uprawiać motocross od ósmego roku życia używając do tego motocykli o pojemności silnika do 65 centymetrów sześciennych.

 

polsatnews.pl

ptw/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie