"Pszczoła jest najważniejsza". Budują dla nich 50 hoteli

Polska
"Pszczoła jest najważniejsza". Budują dla nich 50 hoteli
Facebook/Zgierskie hotele dla pszczół

Hotele powstaną w Zgierzu. Budowle staną w szkołach i przedszkolach oraz na prywatnych posesjach. W każdym zamieszka nawet 3000 pszczół. W poniedziałek rozpoczęła się akcja ich budowy. - Pszczoła w klasyfikacji zwierząt jest najważniejsza. Dzięki niej ludzkość ma 78 proc. żywności, a bez niej wyginie 85 proc. roślin - mówi Dariusz Serafiński, pszczelarz z Pasieki w Lipce.

Podczas warsztatów inaugurujących akcję wykonano 3 pokazowe hotele – staną one w zgierskim Centrum Kultury Dziecka - które jest współorganizatorem akcji, Parku Miejskim oraz na skwerze na tyłach urzędu miasta. 9 kolejnych trafi do zgierskich szkół i przedszkoli, gdzie zostaną złożone przez dzieci i młodzież. Kolejne hotele powstawać będą w ramach kuźni familijnych i zajęć ze stolarki dla pań organizowanych przez zgierskie CKD. Trzeba się jednak śpieszyć. Hotele muszą powstać do czasu, gdy temperatura na zewnątrz nie przekracza 10 stopni Celsjusza. 

 

Einstein: bez pszczół człowiekowi pozostaną 4 lata życia


Budowa i zasiedlanie hoteli będzie też pretekstem do wartościowej edukacji oraz konkursów dla dzieci i młodzieży. Wszystkie szczegóły i bieżące informacje można śledzić na Facebooku Zgierskich hoteli dla pszczół.


Inspiracją dla inicjatywy stała się współpraca Centrum Kultury Dziecka z Pasieką w Lipce oraz rozwijanie warsztatów stolarskich w CKD (w tym warsztatów stolarskich dla pań powstałych ze środków budżetu obywatelskiego).


"Albert Einstein powiedział, że kiedy z Ziemi zniknie ostatnia pszczoła, człowiekowi pozostaną 4 lata życia - nie chcemy pozwolić na taki scenariusz" - deklarują organizatorzy akcji.


polsatnews.pl

grz/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie