Protest na drodze krajowej 79. Przeciwko linii wysokiego napięcia

Polska
Protest na drodze krajowej 79. Przeciwko linii wysokiego napięcia
Polsat News

Kilkadziesiąt osób protestuje od rana na drodze krajowej numer 79 przeciwko budowie linii wysokiego napięcia. Protesty w miejscowościach Magnuszew i Mniszew mają potrwać do godz. 10 i do tej pory kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu. Policja wytyczyła objazdy.

W obu miejscowościach, które leżą w powiecie kozienickim, protest polega na przechodzeniu ok. dwudziestoosobowych grup mieszkańców po przejściach dla pieszych. Samochody są cyklicznie przepuszczane.

 

- Policjanci wyznaczyli objazdy tych dróg: od strony Warszawy w miejscowości Potycz kierowcy są kierowani na Warkę natomiast od strony Kozienic przez miejscowość Łuczynów na drogę krajową numer 48 - powiedziała mł. asp. Ilona Tarczyńska z Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach.

 

Jak dodała, ruch w obu miejscowościach nie jest całkowicie zablokowany, a jedynie spowolniony. - Protest przebiega spokojnie, mieszkańcy ubrani są w kamizelki odblaskowe, co kilka minut schodzą z drogi, przepuszczając pojazdy - powiedziała rzeczniczka.

 

Mieszkańcy sprzeciwiają się budowie linii elektroenergetycznej 400 kV Kozienice-Ołtarzew.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie