"Mam prawo zagospodarować sobie mój ogród". Szyszko broni przepisów ws. wycinki drzew

Polska
"Mam prawo zagospodarować sobie mój ogród". Szyszko broni przepisów ws. wycinki drzew
PAP/Rafał Guz

- Przepisy dotyczące wycinki drzew na prywatnych posesjach to projekt bardzo dobry z punktu widzenia prawa własności, bo każdy ma prawo robić ze swoją działką, co chce - powiedział w poniedziałek minister środowiska Jan Szyszko. Tego samego dnia prezes PiS Jarosław Kaczyński na spotkaniu polityków swojej partii miał ostro skrytykować przepisy zezwalające na wycinkę drzew.

Szef resortu środowiska Jan Szyszko, pytany o wypowiedź prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego, który zadeklarował, iż przepisy dotyczące wycinki drzew na prywatnych posesjach muszą zostać zmienione, odpowiedział: - To jest informacja, którą pan posiada.

 

"Kaczyński jest człowiekiem, który rozważa wszelkiego rodzaju ustawy"

 

- Ja myślę, że pan premier Kaczyński jest na pewno człowiekiem, który dokładnie rozważa wszelkiego rodzaju ustawy i na pewno rozważa tak, aby ustawy były sprawiedliwe, dobre (...) i równocześnie nie budziły jakichkolwiek wątpliwości również i korupcyjnych - mówił.

 

Dodał, że trzeba szanować prawo własności. - Mam prawo zagospodarować sobie mój ogród, żeby drzewo pasowało do architektury krajobrazu, który ja sobie (...) stworzyłem - zaznaczył wieczorem w TVP Info.

 

Jak mówił, "to projekt poselski, który niezwykle popiera i popierał".

 

Prezes PiS krytykuje projekt Ministerstwa Środowiska

 

W poniedziałek prezes PiS Jarosław Kaczyński spotkał się z warszawskimi i podwarszawskimi strukturami swojej partii i - według uczestników spotkania - ostro skrytykował Ministerstwo Środowiska za przepisy dot. wycinki drzew na prywatnych posesjach.

 

- Prezes powiedział, że jest przeciw tym rozwiązaniom i będzie ich zmiana. Stwierdził, że widać w tym prawie lobbing - poinformował warszawski polityk partii.

 

Od pierwszego stycznia obowiązują zliberalizowane przepisy dot. wycinki drzew na prywatnych posesjach. Zgodnie z nimi właściciel nieruchomości może bez zezwolenia wyciąć drzewo na swojej działce. Projekt ustawy, który umożliwił te zmiany, został złożony w Sejmie przez grupę posłów PiS.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie