Lot Anioła na karnawale w Wenecji obejrzało 115 tys. osób

Świat
Lot Anioła na karnawale w Wenecji obejrzało 115 tys. osób
PAP/EPA/ANDREA MEROLA

Około 115 tys. osób zgromadziło się w niedzielę na placu świętego Marka w Wenecji i w jego okolicach, by zobaczyć kulminacyjne wydarzenie inauguracji tamtejszego karnawału, czyli Lot Anioła. Z dzwonnicy zjechała na linie młoda wenecjanka Claudia Marchiori.

Spektakularny lot przy akompaniamencie znanej piosenki "Wicked game" Chrisa Isaaka trwał około 5 minut. Ubrana w kolorową suknię zwyciężczyni konkursu piękności na zeszłorocznym karnawale zjechała w deszczu rozrzuconych wszędzie confetti.

 

Wielu widzów tego pokazu przybyło na plac w karnawałowych strojach i maskach. Odbyły się też pierwsze orszaki w historycznych kostiumach. Swoje prace zaprezentowali weneccy rzemieślnicy.

 

Włoskie media podają, że znacznie wyższy niż oczekiwany napływ turystów nad Canal Grande sprawił, że straż miejska i inne służby porządkowe musiały zmienić przygotowany plan, mający zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom zabaw. Zaostrzono kontrole w siedmiu punktach. Osoby wchodzące na plac Świętego Marka sprawdzane są przy pomocy wykrywaczy metali.

 

Karnawał w Wenecji potrwa do 28 lutego.

 

PAP

mr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze