Była "zawieszona kawa" jest "zawieszony teatr". W Rzymie

Świat
Była "zawieszona kawa" jest "zawieszony teatr". W Rzymie
Flickr/g_ennea/CC BY 2.0

Po zrodzonej w Neapolu tradycji "zawieszonej kawy", czyli płacenia w barze za jej filiżankę dla kogoś ubogiego, w Rzymie pojawił się zwyczaj "zawieszonego teatru”. Widzowie mogą kupić bilet, który zostaje w kasie dla tego, kto chciałby zobaczyć spektakl.

Neapolitańska tradycja fundowania innym tego, na co ich nie stać, realizowana jest obecnie w Wiecznym Mieście w Teatro delle Muse, specjalizującym się w wystawianiu twórczości spod Wezuwiusza.


W kasie przed spektaklem, złożonym z neapolitańskich piosenek i żartów, zostawianych jest kilka bezpłatnych biletów dla miłośników teatru, którzy nie mogą sobie pozwolić na ich zakup.

 

A po spektaklu darmowa kawa


Funduje je teatr wraz widzami, którzy kupując bilety dla siebie mogą zostawić w kasie więcej pieniędzy, by zafundować innym możliwość obejrzenia przedstawienia. To inicjatywa reżysera i aktora Geppi Di Stasio, pochodzącego z Neapolu.


Aby neapolitańskiej tradycji gościnności stało się zadość, obdarowani biletami ubożsi miłośnicy sztuki teatralnej są zapraszani również na kawę - podkreślają media.

 

PAP

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie