Stworzyli "ludzki mur" na granicy z Meksykiem

Polska
Stworzyli "ludzki mur" na granicy z Meksykiem
PAP/EPA/ALEJANDRO BRINGAS

Setki Meksykanów w położonym przy granicy z USA mieście Ciudad Juarez sformowały w piątek "ludzki mur" wzdłuż brzegu granicznej rzeki Rio Grande, aby zaprotestować przeciw planom prezydenta USA Donalda Trumpa, który chce wybudować prawdziwy mur graniczny.

Demonstranci trzymali nad głowami kolorowe chusty i machali nimi do mieszkańców amerykańskiego miasta El Paso położonego na drugim brzegu rzeki, w stanie Teksas.

 

Organizatorzy demonstracji powiedzieli, że przyjazny "ludzki mur" miał łączyć oba miasta i był czymś lepszym niż prawdziwy stalowy lub betonowy mur, który ma je podzielić.

 

"Ten mur nigdy nie rozdzieli dwóch przyjaznych narodów"

 

- Mamy, jak wykazała ta demonstracja, wielu przyjaciół po drugiej stronie rzeki. Ten mur nigdy nie rozdzieli dwóch przyjaznych narodów - powiedział były kandydat na prezydenta Meksyku Cuauthemoc Cardenas.

 

Była to kolejna tego rodzaju inicjatywa, podjęta przez społeczności po obu stronach granicy, która miała wykazać sprzeciw wobec planów nowego prezydenta USA Donalda Trumpa.

 

Wcześniej burmistrzowie amerykańskiego miasta San Diego, w Kalifornii i meksykańskiej Tijuany zadeklarowali zamiar utrzymywania przyjaznych stosunków i zacieśniania współpracy, mimo zapowiedzi budowy muru.

 

PAP

pam/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie