Hologramowe, wirtualne i tradycyjne. Targi Zabawek w Nowym Jorku

Kultura
Hologramowe, wirtualne i tradycyjne. Targi Zabawek w Nowym Jorku
Reuters

Największe na świecie Targi Zabawek rozpoczęły się Nowym Jorku. Jak co roku nie zabraknie na nich robotów i gier wideo, ale też tradycyjnych lalek i pluszaków. Organizatorzy spodziewają się, że jednym z tegorocznych przebojów będzie hologramowa Barbie.

Organizatorzy mówią, że tegoroczne targi to przede wszystkim połączenie tradycji i technologii. Wśród prezentowanych zabawek znaleźć można sprawdzone hity poszczególnych producentów oraz ich nowoczesne wersje.

 

Natchnieniem najnowsze filmy

 

- Największy trend w branży zabawkarskiej w 2017 roku to zabawki wzorowane na postaciach z produkcji filmowych - powiedział analityk branży Jim Silver. - Zazwyczaj w danym roku na rynku pojawiają się zabawki pochodzące średnio z 6 do 8 filmów. W tym roku tych filmów jest około 25 - dodał.

 

Wśród nich wymienił "Piękną i Bestię", "Power Rangers" czy też "Gwiezdne Wojny".

 

Wirtualna rzeczywistość

 

Na targach zobaczyć można m.in. nowość firmy Hasbro, producenta ciastoliny Play-Doh. To aplikacja, która sprawi, że ulepione z masy stworzenia można zeskanować na tablet lub telefon i bawić się nimi w wirtualnej rzeczywistości.

 

Hitem tegorocznych targów ma być najnowsza lalka Barbie. To hologram zamknięty w niewielkim pudełku, który po wypowiedzeniu komendy "Hello Barbie" reaguje na słowa dziecka. Nowa Barbie potrafi odpowiadać na pytania, tańczyć do muzyki a nawet ustawiać przypomnienia.

 

Amerykański rynek zabawek jest wart 26 mld dolarów rocznie.

 

Reuters, fortune.com

mr/ptw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie