"Demonstracja w tym miejscu to zły pomysł". Pomaska o protestach przed Wawelem

Polska
"Demonstracja w tym miejscu to zły pomysł". Pomaska o protestach przed Wawelem
Polsat News

- To że ludzie protestują jest zrozumiałe. Jednak miejsca pochówku trzeba szanować – tak posłanka PO Agnieszka Pomaska w programie "Gość Wydarzeń" skomentowała protesty przed Wawelem. Prezes PiS Jarosław Kaczyński przyjechał w sobotę wieczorem na Wawel, gdzie złoży kwiaty na grobie Lecha i Marii Kaczyńskich. Jego wjazdowi na wzgórze towarzyszyła demonstracja z transparentami i okrzykami.

- Jestem zwolenniczką tego, żeby miejsca pochówku szanować. To powinny być miejsca wolne od zachowań, które nie szanują spokoju osób , które odeszły. Choć nie wiem, w którym dokładnie miejscu był ten protest - stwierdziła Pomaska.

 

- Rozumiem, że ludzie są zaniepokojeni tym co dzieje się w Polsce. Tym, że pierwsza i druga osoba w państwie maja nad sobą kogoś jeszcze. Przeciw takiemu uprawianiu polityki ludzie protestują - dodała.

 

"Nekropolia nie dla PiS-u", "Stop upartyjnianiu Wawelu", "Módl się prywatnie nie w blasku fleszy", "Wawel wolny, nie PiS-owski", "Modli się człowiek, a nie partia", "Tu Jest Wawel, a nie Nowogrodzka". Takimi transparentami i okrzykami przywitali demonstranci Jarosława Kaczyńskiego przed Wawelem.


- Sam fakt , że ludzie protestują jest zrozumiały. Taki opór społeczny będzie się pojawiał, gdy jest łamana konstytucja - podkreśliła.

 

polsatnews.pl

ptw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie