Poroszenko: apetyt Rosji nie ogranicza się do Ukrainy

Świat
Poroszenko: apetyt Rosji nie ogranicza się do Ukrainy
PAP/EPA/PHILIPP GUELLAND

Byłoby błędem sądzić, że apetyty Rosji ograniczają się tylko do Ukrainy; zniesienie sankcji będzie zachętą do większej agresji - mówił w piątek w Monachium prezydent Ukrainy Petro Poroszenko. Przestrzegał także przed zawieraniem sojuszy z Rosją za plecami jego kraju.

Poroszenko bierze udział w panelu dyskusyjnym nt. przyszłości Zachodu podczas 53. Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa. W panelu uczestniczy także prezydent Andrzej Duda.

 

Poroszenko podkreślił, że prezydent Rosji publicznie głosił, że ukraińska tożsamość jest częścią Rosji i nie widzi Ukrainy na mapie Europy. - Byłoby błędem sądzić, że apetyty Rosji są ograniczone tylko do Ukrainy - oświadczył.

 

"Nic o Ukrainie bez Ukrainy"

 

Przestrzegał przed zawieraniem porozumień z rosyjskim prezydentem Władimirem Putinem za plecami Ukrainy. - Nic o Ukrainie bez Ukrainy - podkreślił Poroszenko. Dodał, że zniesienie sankcji nałożonych na Rosję będzie jedynie zachętą do dalszej agresji.

 

Zdaniem Poroszenki obecnie Zachód stoi przed historyczną szansą wzmocnienia relacji transatlantyckich. „Solidarność i jedność to coś, czego potrzebujemy”- zaznaczył ukraiński prezydent.

 

Poroszenko podkreślił, że Ukraina wierzy w europejski projekt.

 

PAP

az/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie