"Mogę wrócić do domu". Beata Szydło opuściła szpital

Polska

- Jest decyzja zespołu medycznego: mogę wrócić do domu. W tej chwili czeka mnie kilka dni odpoczynku. We wtorek zobaczymy się na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu - powiedziała premier Beata Szydło na briefingu prasowym przed Wojskowym Instytutem Medycznym w Warszawie.

- W tej chwili kilka dni odpoczynku na ul. Parkowej, we wtorek zobaczymy się na konferencji prasowej w kancelarii po posiedzeniu Rady Ministrów - dodała Szydło.

 

- Dziękuje wszystkim tym, którzy ratowali nas, pomagali nam, opiekowali się nami, służbom medycznym, ratowniczym, policji - podkreśliła.

 

"Do zobaczenia we wtorek"

 

Szefowa rządu złożyła też podziękowania zespołom Szpitala Powiatowego św. Maksymiliana w Oświęcimiu i Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie.

 

- Wszystkim państwu chcę przede wszystkim podziękować, wszystkim Polakom tym którzy przez ten tydzień okazywaliście mi tak wiele serca. Dziękuję za wszystkie smsy, za wszystkie telefony, maile, listy, słowa wsparcia, otuchy, które przekazywane mi były przez moich bliskich, przez moich współpracowników. Bardzo państwu serdecznie dziękuję. Do zobaczenia we wtorek - powiedziała Szydło.

 

Rzecznik rządu Rafał Bochenek poinformował, że mimo pobytu w szpitalu premier była cały czas aktywna i spotykała się ze swoimi ministrami oraz podejmowała decyzje, "chociażby te dotyczące składu Komisji Nadzoru Finansowego". - Tutaj odbywały się spotkania z ministrami, teraz będą odbywały się w Kancelarii Premiera - oświadczył Bochenek.

 

Wyjaśnił, że na wtorkowym posiedzeniu Rady Ministrów, które poprowadzi premier Beata Szydło, pojawi się projekt ustawy dotyczący sieci szpitali.

 

Premier podziękowała personelowi szpitala

 

Premier przed opuszczeniem szpitala, podziękowała personelowi medycznemu Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie za opiekę. Na nagraniu, zamieszczonym na twitterze Kancelarii Premiera, pani premier, idzie szpitalnym korytarzem i podchodzi do pracowników szpitala, którym składa wyrazy wdzięczności za tygodniową opiekę.

 

- Dziękuję wam bardzo, bo dzięki wam pobyt tutaj był dla mnie taki jak w domu. Może troszkę w innych okolicznościach, ale naprawdę bardzo dziękuję. Jesteście wspaniali - podkreśliła premier Szydło. - Naprawdę jestem pod wrażeniem - zaznaczyła.

 

Szefowa rządu zwróciła uwagę, że nie ma wszystkich, którzy się nią opiekowali, dlatego poprosiła o przekazanie podziękowań.

 

Zwróciła się także do dyrektora Wojskowego Instytutu Medycznego gen. dyw. prof. Grzegorza Gieleraka. - Panie dyrektorze muszę panu powiedzieć, że ma pan wspaniały personel, naprawdę - powiedziała premier Szydło.

 

 

 

 

W szpitalu nadal przebywa funkcjonariusz BOR

 

Bochenek dodał, że funkcjonariusz BOR, który został ranny w wypadku w Oświęcimiu przebywa jeszcze w szpitalu i "pewnie przez jakiś czas będzie musiał być pod obserwacją lekarzy na rehabilitacji".

 

Premier trafiła do szpitala w ubiegły piątek. Została do niego przetransportowana śmigłowcem po wypadku samochodowym w Oświęcimiu.

 

polsatnews.pl, PAP

ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie