"Bezpieczna Zima z GOPR". Weekend w Zakopanem

Kultura
Pokaz akcji ratowniczej na wyciągu krzesełkowym
Galeria zdjęć (25)

Jak narciarstwo zjazdowe połączyć z zimową turystyką górską? Ile czasu zajmuje wydostanie się z lodowego labiryntu? Czym jest speedsnowboard? M.in. o tym opowiedzą Joanna Górska, Michał Giersz i Marek Horczyczak w weekendowym poranku w paśmie "Nowy Dzień z Polsat News" w Polsacie i Polsat News. Tym razem "Bezpieczna Zima z GOPR" zagości w ośrodku narciarskim Harenda w Zakopanem.

Ekipa Polsat News od kilku tygodni podróżuje po Polsce i promuje aktywny wypoczynek w ramach akcji "Bezpieczna Zima z GOPR".

 

Reporterzy Polsat News wraz z gośćmi opowiedzą o zimowej formie aktywności fizycznej, którą jest skitour. To połączenie narciarstwa zjazdowego z zimową turystyką górską.

 

Na antenie Polsatu i Polsatu News także rozmowa z mężczyzną, który uprawia speedsnowboard. Na snowboardzie potrafi osiągnąć prędkość nawet 130 km/h.

 

 

 

Dziennikarze odwiedzą również największy na świecie śnieżny labirynt znajdujący się w Zakopanem.

 

 

 

Przygotowania do weekendowego programu trwają od kilku dni. Tak wyglądała praca dziennikarzy od kuchni:

 

 

Ekipa Polsat News w ramach akcji 25-26 lutego odwiedzi jeszcze Kluszkowce - Czorsztyn Ski.

 

Numer ratunkowy w górach: 601100300

 

Wypoczywając w górach należy zapamiętać numer 601100300. To specjalny numer ratunkowy w całym paśmie polskich gór i jest on częścią Zintegrowanego Systemu Ratownictwa, obsługiwanego przez ratowników GOPR i TOPR.

 

Zintegrowany System Ratownictwa powstał we współpracy służb ratowniczych z siecią Plus, która już od kilkunastu lat współpracuje z ratownikami górskimi i jest ich partnerem technologicznym.

 

Rozwiązaniem wspierającym bezpieczny wypoczynek jest również aplikacja na telefony komórkowe "RATUNEK", która powstała we współpracy GOPR z siecią Plus i Paga Solutions. Aplikacja umożliwia kontakt telefoniczny ze służbami ratowniczymi i pozwala zlokalizować miejsce, z którego zgłaszany jest wypadek z dokładnością nawet do trzech metrów.

 

Więcej informacji o bezpiecznym wypoczynku w górach jest na http://601100300.pl/

 

Polsat News

red/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie