64-letnia Hiszpanka urodziła bliźnięta

Świat
64-letnia Hiszpanka urodziła bliźnięta
Youtube/Grupo Recoletas

Została jedną z najstarszych matek na świecie. W czwartek 16 lutego urodziła dziewczynkę i chłopca. Dzieci przyszły na świat dzięki metodzie in vitro. Jak informują lekarze, mama i bliźnięta czują się dobrze.

Jak poinformowali lekarze ze szpitala Recoletas w Burgos na północy Hiszpanii, bliźnięta przyszły na świat dzięki cesarskiemu cięciu, które w takich przypadkach jest standardową metodą porodu. Chłopiec waży 2,4 kg, dziewczynka 2,2 kg.

 

- Dzieci czują się dobrze, to prawdziwe okazy zdrowia - powiedziała jedna z lekarek, która asystowała przy porodzie.  

 

Zapłodnienie metodą in vitro

 

Hiszpańskie media donoszą, że do zapłodnienia doszło dzięki metodzie in vitro, której kobieta poddała się w Stanach Zjednoczonych.

 

Dziennik "El Pais" poinformował, że nie są to pierwsze dzieci kobiety. W 2012 roku, również dzięki metodzie in vitro, urodziła dziewczynkę. Niestety, matka nie radziła sobie z jej wychowaniem. Dziewczynka była zaniedbana, dlatego została zabrana przez opiekę społeczną do domu dziecka.

 

Nie wiadomo jeszcze, czy los dziewczynki podzieli jej nowo narodzone rodzeństwo. Na razie bliźnięta wraz z matką przebywają pod opieką lekarzy w szpitalu.

 

Szpital nie zdradza personaliów kobiety, jednak opublikował video z porodu.

 

 

"El Pais" podaje, że w ciągu zaledwie kilku tygodni w Hiszpanii miały miejsce jeszcze trzy inne przypadki urodzeń przez kobiety w starszym wieku.

 

Warto przypomnieć, że jakiś czas temu, media obiegła wiadomość o najstarszej matce świata. Ten zaszczytny tytuł dzierży kobieta z Indii, która urodziła dziecko w wieku 70 lat.

 

W 2015 roku w Polsce aktorka Barbara Sienkiewicz urodziła bliźnięta w wieku 61 lat.

 

wprost.pl, bbc.pl

dk/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie