Wiceszef wywiadu wojskowego odwołany. Macierewicz: nie komentuję rutynowych zmian

Polska
Wiceszef wywiadu wojskowego odwołany. Macierewicz: nie komentuję rutynowych zmian
PAP/Jakub Kamiński

Szef MON Antoni Macierewicz nie komentuje informacji o odwołaniu z funkcji wiceszefa Służby Wywiadu Wojskowego płk. Pawła Kacprzaka. O takiej dymisji napisał tvn24.pl. O odwołaniu nie ma informacji sejmowa komisja ds. służb specjalnych.

Minister Macierewicz, który w czwartek był w Brukseli pytany przez o tę sprawę, nie chciał jej komentować.


- Myślę, że w tej kwestii mamy tutaj wszyscy jednolite stanowisko. Spraw wywiadu wojskowego publicznie nie poruszamy, no chyba że mielibyśmy do czynienia z sytuacją nadzwyczajną bądź jakimiś nieprawidłowościami. Wtedy oczywiście szef MON jest do państwa dyspozycji, ale nie w sprawie rutynowych, normalnych zmian - zaznaczył.


- W związku z tym nie komentuję tego - dodał minister.

 

Komisja sejmowa dowiedziała się o odwołaniu od dziennikarzy


Marek Biernacki (PO), członek sejmowej komisji ds. służb specjalnych, powiedział, że sprawa nie była tematem obrad komisji, ale dzwonili w tej sprawie do niego dziennikarze z prośbą o komentarz.

 

- Podczas ostatniego posiedzenia szef SWW był akurat obecny, ale nie było mowy o wniosku o odwołanie jego zastępcy - powiedział Biernacki. - Jestem zdziwiony, bo jeśli taka decyzja zapadła, to powinniśmy jako komisja dowiedzieć się o tym w normalnym trybie, nie od dziennikarzy - zaznaczył.


Zastępców szefa SWW zgodnie z ustawą powołuje i odwołuje minister obrony narodowej, na wniosek szefa służby, po zasięgnięciu opinii sejmowej komisji ds. służb specjalnych. Kacprzak został powołany pod koniec 2015 r.


PAP

grz/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie