Uratowali szkołę i naukę języków. Koniec strajku rodziców w gimnazjum nr 19 w Łodzi

Polska

Jest porozumienie ws. gimnazjum nr 19 przy ul. Wapiennej w Łodzi. Nie zostanie zlikwidowane lecz połączone z Zespołem Szkół Ogólnokształcących nr 7, i utrzyma naukę języka chińskiego i japońskiego. W środę wieczorem w gimnazjum, które miało być zlikwidowane, rodzice rozpoczęli strajk ostrzegawczy. Protestowali przeciw planom wygaszenia placówki. Domagali się zachowania nauki języków.

- My już nie wierzymy w żadną obietnicę, którą otrzymaliśmy i usłyszeliśmy. Za każdym razem są modyfikowane, w sposób wygodny, ale nie dla nas. Dlatego taka decyzja, że ostrzegawczo pokażemy, że nie poddamy się - mówiła w środę przewodnicząca rady rodziców.
 
Obronę szkoły rodzice argumentowali również tym, że placówka ta w ciągu ostatnich lat przesunęła się w łódzkim rankingu z ostatniego, 50. miejsca na 24., że została gruntownie wyremontowana oraz że to jedyna w Polsce szkoła publiczna, w której prowadzona jest nauka japońskiego.
 
W czwartek na nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Łodzi, radni zajmowali się reformą edukacji w tym mieście. Dyrektor gimnazjum wyraził zgodę na połączenie z ZSO nr 7 i wspólne tworzenie oferty liceum, społeczność gimnazjum usłyszała zapewnienie, że w szkole zachowane zostaną klasy z językiem japońskim i chińskim.  
 
W tej sytuacji protestujący rodzice zdecydowali się na zakończeniu strajku.
 
Zapowiedzieli jednak, że będą się "przyglądać reformie edukacji i patrzeć władzy na ręce".
 
polsatnews.pl, dzienniklodzki.pl
dk/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie