Podniebne taksówki nad Dubajem. Wystartują już w lipcu

Technologie
Podniebne taksówki nad Dubajem. Wystartują już w lipcu
ehang.com

Słynący z luksusu i ekstrawagancji Dubaj zamierza zrewolucjonizować transport miejski. Będzie pierwszym miastem, nad którym pojawią się pasażerskie, autonomiczne drony. Szef Zarządu Dróg i Transportu Dubaju Mattar al-Tayer zapowiedział, że pierwsze z nich wzbiją się w powietrze już w lipcu tego roku.

Każdy dron zabierze w podróż jedną osobę, wraz z jej podręcznym bagażem. Ważne, by w sumie pasażer i ładunek nie ważyły więcej niż 100 kg. 

 

Bateria drona pozwala na 30-minutowy lot, w trakcie którego pokona on dystans ok. 50 kilometrów. W kokpicie nie ma zbyt wielu wygód. Jest miejsce na smartfona lub tableta oraz uchwyt na kubek.

 

Przelot we wskazane przez klienta miejsce odbywać się będzie na wysokości 3,5 kilometra.

 

Drony wyprodukowali Chińczycy. Model EHang 184 AAV po raz pierwszy zaprezentowano światu podczas targów Consumer Electronics Show w Las Vegas w styczniu 2016 r. Niedawno, w nieco udoskonalonej wersji, gościł on na targach właśnie w Dubaju.

 

 

Mattar al-Tayer powiedział, że maszyna latała już nad Dubejem, ale nie zdradził szczegółów.

 

Maszyna ma latać sama, ale na wszelki wypadek można nią sterować zdalnie. Każdy lot nad Dubajem ma być kontrolowany przez obsługę naziemną.

 

Poniżej krótki pokaz możliwości drona.

 

 

usatoday.com

 

ml/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze