Pakistańczyk przedostał się do Polski w naczepie tira

Polska
Pakistańczyk przedostał się do Polski w naczepie tira
Straż Graniczna

Cieszyńska policja otrzymała informację z okolicznego warsztatu samochodowego, którego pracownicy zgłosili, że z naczepy tira, przy którym prowadzili prace, dobiegają nietypowe odgłosy. Przybyli na miejsce funkcjonariusze zdecydowali się przeciąć plomby i otworzyć kontener. W środku znaleźli wychłodzonego młodego mężczyznę bez dokumentów. Twierdzi on, że pochodzi z Pakistanu.

Nielegalny imigrant jeszcze we wtorek został przekazany straży granicznej.

 

- Po telefonie od policji straż niezwłocznie przyjechała na miejsce. Mężczyzna nie miał przy sobie dokumentów, dlatego został zatrzymany i przewieziony do placówki w Bielsku-Białej. Tam przeprowadzono czynności przy udziale tłumacza. Mężczyzna zeznał, że w naczepie samochodu ciężarowego został umieszczony w Serbii przez przemytników - powiedziała polsatnews.pl rzecznik komendanta śląskiego oddziału straży granicznej kpt. Katarzyna Walczak.

 

Tożsamość i pochodzenie imigranta nie zostały jeszcze ustalone, straż graniczna prowadzi czynności w tej sprawie.

 

Kierowca tira, 33-letni Macedończyk, również został zatrzymany. Z dokumentów przewozowych wynika, że ciężarówka wyjechała z Macedonii.

 

Pakistańczyk mógł się dostać do naczepy w niezauważony sposób podczas załadunku w tym kraju. Ukrywał się w przestrzeni ładunkowej wypełnionej granulatem metalowym.

 

polsatnews.pl

pam/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie