"Nie wierzcie doniesieniom gazet". Kreml podważa informacje o kontaktach ekipy Trumpa ze służbami Rosji

Świat
"Nie wierzcie doniesieniom gazet". Kreml podważa informacje o kontaktach ekipy Trumpa ze służbami Rosji
pixabay/public domain

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow oświadczył w środę, że nie należy wierzyć doniesieniom mediów o kontaktach członków sztabu wyborczego Donalda Trumpa ze służbami Rosji. Podkreślił, że za tymi informacjami nie stoją fakty i nikt nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Sekretarz prasowy Władimira Putina wezwał do tego, by "nie wierzyć doniesieniom gazet", ponieważ trudno jest obecnie prawdziwe informacje "oddzielić od podróbek".

 

"Absolutnie gazetowe informacje"

 

Ocenił, że w publikacjach na temat kontaktów członków sztabu wyborczego Trumpa ze służbami rosyjskimi nie są wymienione konkretne źródła. - To absolutnie gazetowe informacje, które nie są oparte na żadnych faktach i które nie wskazują na żadne konkretne fakty - oznajmił.

 

"New York Times" podał w środę, że dane z telefonów i przechwycone rozmowy wskazują, że członkowie kampanii prezydenckiej Trumpa i inni jego współpracownicy wielokrotnie kontaktowali się z wysokimi rangą przedstawicielami rosyjskich służb w roku przed wyborami.

 

Rozmówcy gazety - przedstawiciele byłych i obecnych władz USA - nie chcieli ujawniać wielu szczegółów, w tym, co było przedmiotem przechwyconych rozmów, tożsamości przedstawicieli rosyjskiego wywiadu, którzy brali w nich udział, ani ilu doradców Trumpa rozmawiało z Rosjanami. Jak podał "NYT", nie jest również jasne, czy rozmowy te miały cokolwiek wspólnego z samym Trumpem.

 

PAP

pam/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie