Dolnośląskie: zderzenie ciężarówek na A4

Polska
Dolnośląskie: zderzenie ciężarówek na A4
Polsat News

Na autostradzie A4 w kierunku Wrocławia na wysokości zjazdu na Kąty Wrocławskie doszło do karambolu. Zderzyło się w sumie 5 samochodów ciężarowych. Nikt nie został ranny. Wskutek karambolu na autostradzie utworzył się pięciokilometrowy korek.

- Możemy tutaj mówić o dwóch zdarzeniach, które miały miejsce obok siebie. Najpierw doszło do najechania przez jeden samochód ciężarowy na drugi. W związku z tą sytuacją dwa kolejne pojazdy ciężarowe jadące tym samym odcinkiem drogi zatrzymały się, tyle że na te dwa samochody najechała kolejna ciężarówka. Mówimy więc o dwóch zdarzeniach, w jednym uczestniczyły dwa, w drugim trzy samochody ciężarowe - powiedział Polsat News Paweł Petrykowski rzecznik Dolnośląskiej Policji.

 

Z informacji policji wynika, że nikt nie doznał poważnych obrażeń wymagających przewiezienia do szpitala.

 

Jak powiedział rzecznik policji na drodze panuje ograniczona widoczność, jednak nie ma na tyle gęstej mgły, aby można było stwierdzić, że to ona była przyczyną wypadku. - Myślę, że tutaj zabrakło trochę uwagi kierowców, stąd dwa przypadki najechania na tył poprzedzającego pojazdu - powiedział Petrykowski.

 

Polsat News, polsatnews.pl

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie