Dokonali ośmiu przestępstw w ciągu doby. Grozi im do 12 lat więzienia

Polska
Dokonali ośmiu przestępstw w ciągu doby. Grozi im do 12 lat więzienia
Polsat News

Dwóch mężczyzn, podejrzewanych o dokonanie w Kielcach we wtorek po południu, w krótkich odstępach czasu ośmiu przestępstw - rozbojów, uszkodzeń mienia i pobicia - zatrzymała policja. Może im grozić do 12 lat więzienia.

Jak poinformował w środę Damian Janus z biura prasowego świętokrzyskiej policji, zatrzymani to mieszkańcy Kielc, w wieku 19 i 45 lat.

 

Okradli sklep, zaatakowali mężczyznę sprzedającego kwiaty

 

We wtorek po godz. 16. policjanci otrzymali zgłoszenie o rozboju, do którego miało dojść w jednym z kiosków na osiedlu Herby. Jak ustalono, dwaj mężczyźni, grożąc pracownicy sklepu nożem, zażądali wydania pieniędzy. Zabrali 1,1 tys. zł i papierosy. Podczas szarpaniny 62-latka została niegroźnie raniona nożem w dłoń.

 

Funkcjonariusze ustalili, że kilka minut wcześniej prawdopodobnie ci sami sprawcy zaatakowali mężczyznę, sprzedającego kwiaty w pobliżu jednego z osiedlowych marketów. Pobili 58-latka i zabrali mu część towaru.

 

Wybite okno mieszkalne, uszkodzone drzwi sklepu

 

Do kolejnych zdarzeń doszło tego samego dnia na osiedlu Ślichowice. Po godz. 18 sprawcy wybili szybę w oknie mieszkania jednego z bloków. Kilka minut później na tym samym osiedlu uszkodzili drzwi wejściowe do sklepu. Następnie pobili 56-letniego mężczyznę, po czym ukradli mu telefon komórkowy i pieniądze. Krótko potem na pobliskiej ulicy pobili 54-latka i ukradli 50-letniej kobiecie torbę z zakupami.

 

Po godz. 19 policjanci otrzymali informację, że dwóch mężczyzn uszkodziło drzwi i kamery monitoringu jednego z salonów gier na osiedlu Herby. Krótko potem funkcjonariusze zatrzymali podejrzewanych. Mężczyźni byli już notowani za podobne przestępstwa.

 

Mężczyźni znani policjantom

 

Policjanci ustalili też, że starszy z mężczyzn przed miesiącem uszkodził automaty w jednym z salonów gier oraz szyby jego budynku, a 19-latek przed dwoma dniami uszkodził samochód, zaparkowany przy jednej z kieleckich ulic.

 

Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyźni we wtorkowe popołudnie w niewielkich odstępach czasu mogli dopuścić się czterech rozbojów, trzech uszkodzeń mienia oraz jednego pobicia. W czwartek podejrzewani mają zostać doprowadzeni do prokuratury. Mężczyznom może grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie