Policjanci pilotowali samochód z rodzącą kobietą

Polska
Policjanci pilotowali samochód z rodzącą kobietą
Flickr/Lukas Plewnia/CC BY-SA 2.0
Zdjęcie ilustracyjne

Nietypowy, ale zakończony pomyślnie pilotaż wykonali w Poznaniu policjanci z Trzemeszna: poproszeni na skrzyżowaniu o pomoc, pilotowali do szpitala auto z rodzącą kobietą. W szpitalu na świat przyszła dziewczynka.

Rzeczniczka policji w Gnieźnie asp. sztab. Anna Osińska poinformowała we wtorek, że w poniedziałek na jednym z poznańskich skrzyżowań policjanci zostali poproszeni o pomoc przez mocno przejętego, 33-letniego kierowcę opla.

 

Na sygnale do szpitala

 

Mieszkaniec Tulec powiedział funkcjonariuszom, że jego żona zaczęła rodzić w samochodzie. Poprosił o wsparcie w sprawnym dotarciu do szpitala.

 

- Funkcjonariusze bez wahania podjęli się tego wyzwania, włączyli sygnały dźwiękowe i pilotowali opla przez kilka kilometrów. Już w szpitalu upewnili się jeszcze, że rodząca uzyskała fachową pomoc medyczną - podała rzeczniczka.

 

Poród kilka minut po przyjeździe

 

Jak się okazało, policyjne wsparcie było bardzo przydatne: już po kilku minutach od przyjazdu na świat przyszła córka szczęśliwych rodziców.

 

- Dumny tata jest bardzo wdzięczny policjantom za pomoc, bo bez niej droga do szpitala na pewno potrwałaby dłużej. My się cieszymy, że mogliśmy udzielić wsparcia w takiej nietypowej sytuacji - powiedziała Anna Osińska.

 

Na razie nie wiadomo, czy funkcjonariusze z Trzemeszna, poza wdzięcznością rodziców, będą też mogli liczyć na nagrodę od swoich przełożonych.

 

PAP

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie