Panasewicz: są spore oczekiwania. "Idol" ponownie w Polsacie. W środy o 20:00

Kultura

- Mam tremę, bo to pierwsze takie wydarzenie dla mnie. Na pewno są spore oczekiwania – powiedział gość "Wydarzeń" Janusz Panasewicz z zespołu Lady Pank i juror w programie "Idol". – Myślałem, że już po tylu talent show w różnych telewizjach nie będzie takiego zainteresowania, ale są tłumy ludzi, którzy chcą ciągle śpiewać, dorastają i są coraz lepsi – dodał. "Idol" od środy o 20:00 w Polsacie.

Panasewicz przestrzegł jednak młodych ludzi przed myśleniem, że "taki program załatwia karierę i sławę". - "Idol" może tylko pomóc - tłumaczył.


Jak dodał, żeby być "rock’n’rollowcem trzeba mieć przede wszystkim prawdę i niezłomność w sobie". – I dużo cierpliwości, co dla młodych ludzi może być niefajne - podkreślił.


Emocji nie zabraknie


Trudna, muzyczna rywalizacja i surowi jurorzy sprawią, że emocji z pewnością nie zabraknie. Za jurorskim stołem zobaczymy: wokalistkę Ewę Farną, specjalistkę od emisji głosu Elżbietę Zapendowską, wokalistę Lady Pank Janusza Panasewicza oraz wokalistę zespołu Video Wojciecha Łuszczykiewicza. Muzyczny show poprowadzi Maciej Rock.


Do rywalizacji o tytuł "Idola" mogą stanąć młodzi ludzie w wieku od 16 do 28 lat. W pierwszej próbie muszą zaprezentować wybrany przez siebie utwór. Mogą to zrobić przy akompaniamencie pianina, gitary lub a capella. Dlatego organizatorzy precastingów zachęcali do przynoszenia własnych instrumentów.


Jeśli uczestnik zaintryguje jurorów - otrzymuje wymarzony "bilet do sławy" i szansę przystąpienia do kolejnych etapów programu. Od kandydatów na idola wymagany jest nie tylko ponadprzeciętny talent wokalny i sceniczna charyzma, ale też niebanalna osobowość i umiejętność współpracy w grupie.


Wszystko w rękach widzów


Szczęśliwcy, którzy wykażą się tymi zdolnościami czeka kolejne wyzwanie - udział w koncercie z prawdziwym muzycznym zespołem. Co potem? Od tego momentu wszystko w rękach widzów, którzy w kilku koncertach na żywo zagłosują na swoich faworytów, jurorzy natomiast rozstrzygną, kto z dwójki finalistów z najmniejszą liczbą głosów opuści show.


Udział w "Idolu" to nie tylko pokaz muzycznego talentu. To także ciężka praca pod skrzydłami trenerów wokalnych i choreografów. Uczestnicy pod okiem stylistów, makijażystów i fryzjerów ukształtują swój całkowicie nowy sceniczny image.


Środy o godz. 20:00


Pierwszy odcinek piątej edycji "Idola" na antenie Polsatu już 15 lutego, w środę o godzinie 20. Seria będzie liczyć 14 odcinków emitowanych raz w tygodniu.

 

Polsat News, polsatnews.pl

prz/grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie