Noworodek w kontenerze na śmieci. Czeska policja prosi o pomoc

Świat
Noworodek w kontenerze na śmieci. Czeska policja prosi o pomoc
Komenda Wojewódzka Policji w Libercu

Przypadkowa osoba odnalazła ciało noworodka w kontenerze na śmieci na ulicy Na Bídě w Libercu w Czechach (ok. 40 km od granicy z Polską) w sobotę 11 lutego około godziny 11:20. Śledczym z Liberca nie udało odnaleźć osoby, która porzuciła noworodka. Nie wykluczają możliwości, że przywieziono go z innych regionów Czech, albo z Polski lub Niemiec. Zwrócili się z prośbą o pomoc do polskiej policji.

Policjanci zwracają się z prośbą o kontakt szczególnie te osoby, które przechodziły lub przejeżdżały w okolicy miejsca znalezienia noworodka od 10 do 11 lutego br. do godziny 11:15. W śledztwie mogą pomóc kierowcy pojazdów, które są wyposażone w rejestratory jazdy i dysponują nagraniami z wymienionego miejsca w tym okresie.


Nagrania mogą pozwolić na uzyskanie informacji w tej sprawie i z tego względu policja prosi o ich udostępnienie. Śledczy proszą też o kontakt i pomoc kierowców taksówek oraz pojazdów komunikacji miejskiej w Libercu, jeżeli zauważyli we wspomnianym rejonie i porze cokolwiek niezwykłego lub podejrzanego.

 

Matka mogła być w ciąży od kwietnia lub maja


Oficerowie śledczy poszukują też matki noworodka. Wstępnie szacuje się, że początek ciąży mógł przypadać na kwiecień lub maj 2016 r. Policjanci zwracają się też o pomoc do pracowników aptek, gdzie kobieta mogła próbować kupić lekarstwa na komplikacje poporodowe lub takie lekarstwa z obsługą apteki konsultować.


Kontakt z kobietą mogli też mieć pracownicy służby zdrowia, którzy mogli pomagać przy porodzie w domu, lub zostali o taką pomoc poproszeni.

 

polsatnews.pl

grz/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie