Legendarna Nokia 3310 powraca

Technologie
Legendarna Nokia 3310 powraca
pixabay/public domain

Ten telefon ma fanów na całym świecie. Kultowy model sprzedał się w 125 milionach egzemplarzy, dzięki czemu przeszedł już w zasadzie do historii telefonii komórkowej. Słynna Nokia 3310, znana ze swej "niezniszczalności" i żywotnej baterii, ma powrócić na rynek w nowej odsłonie już wkrótce.

Pierwsza Nokia 3310 została wypuszczona na rynek we wrześniu 2000 roku, jednak telefony te wciąż mają tylu fanów, że sprzedawane są jako używane na portalach aukcyjnych, a w Chinach cały czas produkuje się kompatybilne do nich baterie.

 

Informację o wypuszczeniu "nowej Nokii 3310" podał HMD Global Oy, który wykupił prawa do tej marki w zakresie telefonii tradycyjnej po tym, jak część przemysłowa Nokii została przejęta przez Microsoft.

 

Bateria ma wystarczyć na miesiąc czuwania

 

Nowa Nokia 3310 ma kosztować niewiele, bo tylko 59 euro (około 255 złotych). Producenci zapewniają, że będzie ją charakteryzowało wszystko to, co model sprzed 17 lat, a więc trwałość elementów, łatwość w użytkowaniu i wytrzymała bateria.

 

Telefon zostanie zgodnie z planem zaprezentowany podczas targów Mobile World Congress, które rozpoczynają się 27 lutego w Barcelonie. HMD Global Oy zapowiada, że przedstawi wówczas także trzy inne modele Nokii, zwane po prostu 3, 5 i 7, jednak to 3310 wzbudza największe zainteresowanie mediów.

 

Nowy model ma się różnić od pierwowzoru przede wszystkim tym, że będzie działać na zasadzie co najmniej telefonii GSM 3G, a nie, jak wcześniej, 2G. Niektóre źródła podają, że telefon w sprzedaży internetowej będzie mógł kosztować nawet 39 euro (170 zł), nie będzie posiadał dotykowego ekranu, za to będzie miał miejsce na dwie karty sim, odtwarzacz mp3, wbudowane radio i aparat o rozdzielczości 2 megapikseli (dla porównania - iPhone 7 ma aparat o rozdzielczości 12 megapikseli). Nowa Nokia miałaby też mieć baterię wystarczającą na cały miesiąc czuwania albo 22 godziny ciągłych rozmów.

 

lastampa.it

pam/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie