Kierowca tira, 3 promile i spektakularny pościg

Polska

39-letni katowiczanin jadąc drogą krajową nr 86, zauważył w pobliżu Siewierza (Śląsk), że kierowca ciężarowego volvo prowadzi w taki sposób, że może być pijany. Ruszył za tirem, pomagając w namierzeniu go policjantom. Jak wykazało badanie, 43-letni zawodowy kierowca mknął po będzińskich drogach, mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Stracił prawo jazdy.

Mieszkaniec Katowic zauważył w pobliżu Siewierza podejrzanie zachowującego się kierowcę ciężarówki. Prowadzony przez niego pojazd ze sporą prędkością wyprzedzał inne samochody, zajeżdżał im drogę. Chwilami wykonywał bardzo gwałtowne ruchy kierownicą, poruszając się przy okazji tzw. "wężykiem".

 

Mieszkaniec Katowic ruszył za tirem


Podejrzewając, że kierowca ciężarówki może być nietrzeźwy, 39-latek powiadomił o tym oficera dyżurnego będzińskiej policji. Katowiczanin nie ograniczył się jednak wyłącznie do telefonu. Ruszył za ciężarowym volvo, przekazując na bieżąco policjantom informacje o jego położeniu.


Kierowca tira, mieszkaniec powiatu będzińskiego, zorientował się, że jest śledzony i próbował uciec, zjeżdżając z DK-86 i klucząc po mniej uczęszczanych drogach powiatowych. Nie udało mu się jednak uciec.

 

43-latkiem zajmie się prokurator i sąd


Pijanego kierowcę policja zatrzymała w będzińskiej dzielnicy Grodziec. Jak wykazało badanie, w organizmie mężczyzny były ponad 3 promile alkoholu.

 

Dalszym losem 43-latka zajmie się teraz prokurator i sąd. Mężczyzna stracił już prawo jazdy, ale grozi mu jeszcze kara do 2 lat więzienia.


polastnews.pl

grz/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie